עולם הזוחלים של גולן | אודות

אודות

בימים אלה החווה מוקמת ביקומה החדש. פרטים בקרוב!  


[size=18]הסיפור האישי של גולן ושל החווה[/size] 

[size=15]איך הכל התחיל[/size] 

שלום, שמי גולן, אני מתעסק ומתעניין בזוחלים מעל חמש עשרה שנים. בנעורי היו אלו נחשי ארץ ישראל שמצאתי בטבע ולמדתי עליהם, ובהמשך התחלתי לרכוש נחשים מחו"ל, לגדלם, להרבותם וללמוד אודותם ואודות זוחלים בכלל. לשמחתי גדלתי בבית מלא בעלי חיים מגוונים שהחדיר בי את אהבתי הרבה לבעלי החיים והיווה סביבה תומכת מאוד לשגעונות שלי. במשך השנים גידלתי מגוון רחב של זוחלים ובעלי חיים אחרים.  

את הנחש הראשון שלי רכשתי בחו"ל וממנו למדתי על עולם מופלא זה. לצערי רוב האנשים לא מכירים את עולם הנחשים ולכן מפחדים ממנו מאוד. בהמשך יצאתי ללכוד נחשים באזור מגורים וגידלתי בעלי חיים רבים שרכשתי עם הזמן, כגון נחשים גדולים, איגואנות, חמוסים וכדומה.  

לאחר שירותי הצבאי כלוחם בגולני, יצאתי לעולם בכדי ללמוד אודות זוחלים. שהיתי מספר שנים באוסטרליה ובתאילנד במרכז זוחלים בינלאומי. למדתי, אצל מספר פרופסורים ידועי שם, ורכשתי ידע נוסף על עולם הזוחלים האינסופי. בתאילנד עבדתי בחוות זוחלים גדולה שהחזיקה גם נחשי ענק וקוברות. בחווה הזו הרעיון של פתיחת חוות זוחלים משל עצמי החל לרקום עור וגידים ועם שובי ארצה, הקמתי את "חוות הזוחלים של גולן" בקיבוץ מצובה. ובקרוב תפתח החווה במקומה החדש. 

 

[size=15]מטרת החווה[/size] 

המטרה המרכזית של החווה היא לקדם את המודעות לזוחלים ולקרב את הציבור לנושא זה תוך צמצום הפחד המושרש בציבור כלפי הזוחלים. בחווה נמכרים זוחלים אשר נולדו במקום, וכן אוכל וציוד לטיפול בזוחלים.  

 

 

[size=15]מה בחווה[/size] 

בחווה נמצא אוסף גדול של זוחלים, מיני חיות אקזוטיות, וחיות מחמד. המבקרים בחווה (הן בקבוצות והן כבודדים) יכולים לעמוד מקרוב אחר אורח החיים המרתק של הזוחלים, כולל (בהתאם לרצון המבקרים) צפייה בהאכלת נחשים. המבקרים יכולים לבוא במגע ישיר עם הנחשים, להחזיקם, ללטפם ואף להצטלם איתם. הביקור בחווה הינו חוויה ייחודית לכל המשפחה וכולל הדרכה מקיפה והפעלות לילדים בנושאים הקשורים לזוחלים.  

ב"חוות הזוחלים של גולן" תוכלו ללמוד הכל אודות זוחלים. כיצד מגדלים אותם, ממה הם ניזונים, איך הם מתרבים, מהי הסביבה המועדפת עליהם, איך מטפלים בזוחל חולה, איך מזהים זוחל בריא, כיצד לשמור על זוחלי ארצנו ועוד.  

 

 

[size=15]פעילות מחוץ לחווה[/size] 

בנוסף לפעילויות בתוך החווה אנחנו יוצאים לפעילות בחוץ ועורכים פעילויות במגוון נושאים הקשורים לזוחלים כגון: זוחלי ארץ ישראל, הכשות וכיצד להמנע מהן, נחשים מהעולם, תפוצה וגידול, צבע בטבע - הסוואה וחיזור, טיפול והחזקת זוחלים ועוד. אנו מתאימים את הפעילות לפי בקשת הלקוח והאירוע. הפעילויות מתאימות לאירועים כמו מסיבות, ימי הולדת, הרצאות והדרכות לכל גיל ולכל אוכלוסיה.  

 

 

[size=15]מתי פתוח[/size] 

החווה פתוחה למבקרים כל השבוע (כולל שבתות וחגים) בין השעות 17:00 - 10:00  

נשמח לראותכם בין אורחינו ב"עולם הזוחלים של גולן"